Przyszła mama pokazała, jak ciężko ćwiczy na siłowni. Czy to bezpieczne?

Wiele kobiet zastanawia się, czy trening w ciąży jest bezpieczny. Szczególnie, gdy patrzy się na przyszłe mamy, które wykonują ćwiczenia na siłowni.

Trening w ciąży

Aktywność fizyczna w ciąży nie jest niebezpieczna, o ile ćwiczenia wykonuje się za zgodą lekarza. Nieustannie podkreśla to Anna Lewandowska, która sama trenowała, będąc w błogosławionym stanie (zarówno przed narodzinami Klary jak i Laury). Do tego zachęca inne kobiety w ciąży do ćwiczeń – w swojej aplikacji ma nawet specjalne treningi dla przyszłych aktywnych mam.

Kolejną osobą, która postawiła na aktywność fizyczną w czasie ciąży jest Anna Stalnacke – szwedzka modelka fitness, trenerka personalna i właścicielka pięciu siłowni. Kobieta uwielbia aktywny tryb życia, a w szczególności treningi z obciążeniem. Jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych (na Instagramie obserwuje ją ponad 304 tys. osób), gdzie chętnie pokazuje zarówno nagrania ćwiczeń, jak i zdjęcia swojej umięśnionej sylwetki.

W zeszłym roku Anna oczekiwała narodzin swojego pierwszego dziecka. Będąc już w zaawansowanej ciąży, nie zrezygnowała jednak z bardzo intensywnego treningu. Na jej Instagramie pojawiło się nagranie, na którym ćwiczy ubrana w różowy top i legginsy podkreślające ciążowe krągłości. Internauci szybko zwrócili uwagę na ciężary, który podnosi kobieta na dwa tygodnie przed planowanym porodem.

Wyglądam jak teletubiś na tym nagraniu, ale powiem wam, że dzięki tym treningom czuję się naprawdę dobrze i zdrowo.

– napisała trenerka.

Czy to na pewno bezpieczne?

Anna w poście pod nagraniem opublikowała również dokładną instrukcję dotyczącą tego, jakie ćwiczenia wykonywała. Biorąc pod uwagę ich liczbę i stopień intensywności, wygląda na to, że trenerka nie oszczędzała się na dwa tygodnie przed porodem.

Nic więc dziwnego, że internauci podzielili się na dwa obozy. Niektórym spodobało się podejście przyszłej mamy. Stwierdzili, że jest dla nich prawdziwą inspiracją:

Najsłodszy teletubiś, jaki może być. Dobra robota! Dostarczasz nam masę pomysłów i inspiracji. Dziękujemy.

Niesamowita inspiracja.

Jesteś niesamowita!

Niektóre osoby były jednak sceptycznie nastawione do tak energicznego treningu:

Jesteś pewna, że to dobrze wpłynie na twoje mięśnie po porodzie?

Nie hejtuję cię, ale muszę zapytać. Czy podnoszenie ciężarów w ciąży to na pewno dobry pomysł?

Anna Stalnacke postanowiła odpowiedzieć na komentarze zaniepokojonych internautek. Zapewniła, że wykonywane przez nią ćwiczenia są dobre zarówno dla niej, jak i dla dziecka:

Nie ma w tym niczego złego. Ćwiczenia w ciąży są wręcz zalecane.

Co Wy uważacie o trenowaniu w ciąży?

Źródło: popularne.pl